Dursun Özbek: Kardeşi kardeşe düşman etmek için ekilen nefret tohumlarını görüyoruz

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kırmızılı kulübün Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’taki Özhan Canaydın Konferans Salonu’nda düzenlenen divan kurulu toplantısında konuştu.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, kulübün mali bağımsızlığı için Türkiye Bankalar Birliği (TBB) anlaşmasından çıkmak istediklerini dile getiren Dursun Özbek, “Göreve geldiğimizde bir söz vermiştik. Kulübümüz üzerinde büyük bir yük olan TBB anlaşmasından çıkacağımızı söylemiştik. Florya’daki arazimizin değerlendirilmesi için Kemerburgaz Tesisleri’nin geçici tamamlanması gerekiyordu. Çalışmalara hızlı bir şekilde devam ediyoruz. Önümüzdeki sezona futbol takımımız Kemerburgaz Tesisleri’nde başlayacak” diye konuştu.

‘BU PROJEYLE KULÜBÜMÜZÜN GELECEĞİ ÇOK DAHA PARLAK OLACAK’

“Buna bağlı olarak Florya arazimizin değerlendirilmesi için süreci başlatacağız” diyen Özbek, “Florya arazimizin değerlendirilmesi kulübümüz için hayati öneme sahip. Florya’nın değerlendirilmesi kulübümüzün önündeki 20 yılını, belki daha fazlasını etkileyecek. Şu aşamada herhangi bir rakam telaffuz etmek istemiyorum ama bu projeyle kulübümüzün geleceğinin çok daha parlak olacağını görüyorum” ifadelerini kullandı.

‘PROJEDEN KALAN PARAYI BİR HESAPTA BLOKE ETMEYİ ÖNGÖRÜYORUZ’

Florya arazisinin kulübün geleceği olduğunu belirten Özbek, “Florya’dan gelecek gelir, Galatasarayımızın geleceğidir. Hiçbir şekilde günlük harcamalar için çarçur edilmemeli, ortak akılla yönetilmelidir. Florya projemizdeki gelirimizle önce TBB anlaşmasından çıkmayı, kalan tutarın bir lirasına dahi tutulmadan bir hesapta bloke edilmesini öngörüyoruz. Biz ve bizden sonraki yönetim kurulları ana paraya dokunma hakkına sahip olmayacak. Bunun için genel kurul kararı almak zorunda kalacaklar. Gelirle oluşturulacak fonun nasıl kullanılacağını belirleyeceğiz. Ana fon, genel kurulun uhdesinde olacak. Sadece bunun nemasının kullanılmasıyla hem sportif hem de yönetim olarak kulübümüzü çok daha farklı bir yere taşıyacağız” dedi.

‘BÖLGE İNSANI BÜYÜK BİR HEYECANLA BİZLERİ BEKLİYOR, BİZ DE HEYECANLIYIZ’

Başkan Dursun Özbek, en yakın rakibi Fenerbahçe’nin 2 puan önünde liderliğini sürdüren futbol takımıyla ilgili, “Futbol takımımız şampiyonluğa doğru yürüyor” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe ile 7 Nisan’da Turkcell Süper Kupa maçı da oynayacaklarını hatırlatan Özbek, “İlk günden beri inanıyoruz, bu şampiyonluğu hak ettiğimizi biliyoruz ve yolumuza, zafer yolculuğumuza devam ediyoruz. Ayrıca 7 Nisan’da Şanlıurfa’da TFF Süper Kupa finali oynayacağız. Bölge insanı büyük bir heyecanla bizleri bekliyor. Biz de benzer heyecanı yaşıyoruz. 7 Nisan’da tüm sporseverlere keyifli bir final yaşatacağız” dedi.

‘BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞANLARA İZİN VERMEYELİM’

Dursun Özbek, futbol camiasını ve taraftarları yaşanabilecek olaylara karşı uyardı.

Şampiyonluğun çok önemli ve değerli olduğunu dile getiren Özbek, “Ancak şampiyon olmak adına her şeyi mübah görüp kardeşi kardeşe düşman etmek için ekilen nefret tohumlarını da izliyoruz, görüyoruz. Bugün bir kez daha tüm futbol camiasını ve rengi ne olursa olsun tüm taraftarları itidale davet ediyorum. Lütfen sakin kalalım. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara izin vermeyelim” ifadelerini kullandı.

Başkan Özbek, bu konuşmasının ardından üyeler tarafından coşkuyla alkışlandı. Yönetim kurulu üyelerinin ayakta alkışladığı Özbek’e divan kurulu üyeleri arasından, “Bravo” sesleri yükseldi.

İtidal çağrısının ardından Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, Dursun Özbek’e teşekkür etti. Derkan, üyelerden bir kez daha alkış istedi.

(SPOR SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x