Shakhtar Donetsk’ten Tete iddiası; Brezilyalı oyuncu için Galatasaray’dan astronomik tazminat istendi

Galatasaray’ın sezon başında kadrosuna kattığı Tete için Shakhtar Donetsk’ten açıklama geldi. Ukrayna ekibinin CEO’su Tete ile birlikte Galatasaray’a dava açacaklarını ve oyuncunun sözleşmesinde 150 milyon Euro tazminat bedeli olduğunu belirtti.

Ukrayna temsilcisi Shakhtar Donetsk’in CEO’su Sergei Palkin, ESPN’e savaş nedeniyle başka takımlara transfer olan oyuncularının durumları hakkında açıklamalarda bulundu.

Palkin, Tottenham’a giden Manor Solomon için bonservis bedeli hakkında İngiliz kulübüyle görüştüklerini söylerken; Galatasaray’ın bedelsiz olarak kadrosuna kattığı Tete hakkında da flaş ifadeler kullandı.

“Tete’nin 1 Temmuz’da bize bir mektup göndermesi gerekiyordu ama göndermedi” diyen Ukraynalı CEO, “Tete’den defalarca kulübe dönmesini istedik ama o bizi görmezden geldi. Onun yokluğundan dolayı sözleşmesini tek taraflı olarak feshettik. Bu aslında Tete’nin bu sözleşmeyi feshettiği anlamına geliyor” ifadelerini kullandı.

“Sözleşmesindeki madde…”

Tete’nin Shakhtar ile yaptığı sözleşmede 150 milyon euroluk çıkış maddesi olduğunu açıklayan Sergei Palkin, “Artık Tete ve Galatasaray, sözleşmenin bu şekilde feshedilmesi konusunda ortak sorumluluk içindeler.” dedi.

Palkin ayrıca, “Tete’ye karşı dava açıyoruz ama sorumluluğu Galatasaray ile birleştirdi” diyerek konu hakkında son durumu açıkladı.

 

 

 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x