TikTok’taki istismar skandalı! Bakanlık duyurdu: Videodaki şahıs gözaltına alındı

TikTok’ta etkileşim uğruna bir kullanıcının kuzeni olduğunu söylediği küçük çocuğu dudağından öptüğü anları sosyal medya hesabından paylaşması tepkilere yol açtı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı TikTok kullanıcısının gözaltına alındığını duyurdu. Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Olayın sosyal medyada yayıldığı andan itibaren İl Müdürlüğü ekiplerimiz emniyet birimleri ile koordinasyon içerisinde harekete geçmiştir.

Videodaki şahıs gözaltına alınmıştır. Çocuğun ailesi ile yapılan görüşmede videonun eski olduğu bilgisi edinilmiştir.

Meslek elemanlarımız tarafından aileye danışmanlık hizmeti verilmiştir. Psikolojik sağlığını artırmak adına aile yanında bulunan çocuğun durumu yakından takip edilmeye devam edilecektir.

Söz konusu Tiktok hesabı Bakanlığımızın girişimleri sonucu kapatılmıştır.

Bakanlık olarak sürecin yakın takipçisi olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunarız.

ÇOCUKLARA K-POP TUZAĞI

ÇİĞDEM YILMAZ / MİLLİYET – TikTok’ta 56 yaşındaki Mehmet Akbulut’un “fuat_akbulut_60” adını kullanarak yaptığı paylaşımlar, sosyal medyada gençleri bekleyen tehlikeyi bir kez daha gündeme getirdi.

TikTok hesabından canlı yayınlar açan Akbulut, özellikle çocuklara yönelik tuhaf paylaşımlar yapıyor ve küçük yaştaki kız çocuklarının katılımcısı olduğu bu yayınlarda zaman zaman cinsel içerikli söz ve davranışlarda da bulunuyordu. Açtığı bir canlı yayında çocuklara, “Bana ‘dede, amca, dayı…’ demeyin, benim de yaşım 18, sizin gibi Z kuşağıyım. Bana, ‘kanka’ deyin, sakallarım efekt” diyen bu kişi, “Stary Kids dinliyorum, anime izliyorum” diyerek kendisini takip eden küçük çocukları etkilemeye çalışıyordu. Paylaşımlarında cinsel objeler kullanan ve sık sık cinsel içerikli söylemlerde bulunan Akbulut’un, bir paylaşımında da yatağının üzerine çiçekler sererek, takipçilerine “Gel gel bizim eve gel” dediği görülüyor.

‘BİZİM EV EĞLENCELİ’

Akbulut’un yaptığı bir paylaşımda da küçük bir kızla konuştuğu, kızın ses tonundan anlaşılıyor. Kız, Akbulut’a “Sen beni hatırlamadın mı ben geldim ya” diyor, Akbulut da “Hatırlamaz olur muyum, hatırladım tabii” yanıtını veriyor. Konuşmanın devamında birileri tarafından eleştirildiğini ima edip, küçük kıza, “Ece, ben seni zorla mı çağırdım, kendin mi geldin?” diye soruyor. Küçük kız da, “Kendim geldim” diye cevaplıyor.

Akbulut’un açtığı bir canlı yayına da 10’a yakın kız çocuğunun katıldığı görülüyor. Yayında kız çocuklarına, evine Güney Koreli erkek müzik grubu Stary Kids’in geleceğini söylüyor ve yemek vereceğini söylüyor. Küçük kız çocukları da bunu duyunca “Gerçekten mi?” diye tepki veriyor. Konuşmasının devamında da, “İsteyen gelebilir” diyor. Kızlar “Vay be!” deyince Akbulut da da, “Bizim eve gelin, bizim ev çok eğlenceli” diyor.

‘SİZİ KONSERE GÖTÜRÜRÜM’

Akbulut, kız çocuklarını etkilemek için Güney Kore kökenli pop müzik türü K-pop ile ilgili de yayınlar yapıyor. Bir canlı yayında da kız çocuklarını konsere götüreceğini söyleyip, “Sizi Stary Kids’in değil, Güney Kore’de bulunan bütün grupların konserine götürüm. Sizi konser manyağı yaparım da sizin okulunuz var, hem de aileniz izin vermez. Artık yaz tatilinde istediğiniz grubun konserine götürüm.” Yine yaptığı bir paylaşımda, Stary Kids’in konserine gittiğini belirtip, “Gelmek isteyen konum atsın” diye paylaşım yaptığı görülüyor.

GÖZALTINA ALINDI

TikTok’ta “fuat_akbulut_60” adıyla çocuklara yayın yapan Mehmet Akbulut, “müstehcenlik”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçlarından Tokat Erbaa’da gözaltına alındı. Akbulut’un el konulan dijital materyalleri de incelemeye alındı. Uzman çavuşluktan emekli olduğu, eşinden boşandığı belirtilen Akbulut’un antidepresan ilaçlar kullandığı iddia edildi. Akbulut hakkında İstanbul, İzmir ve Tokat’ta bugün suç duyurusunda bulunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x