Erkan Özerman Vasiyetini Değiştirmiş

‘Best Model Of Turkey’ yarışmasını düzenleyen Erkan Özerman, pankreas kanserine yakalandığını ve kanserin karaciğerine yayıldığını açıklamıştı.

Bir süredir tedavi gören Erkan Özerman yaşamını yitirdi. Özerman’ın vefatını Film-San Vakfı duyurdu.

Açıklamada; “Film-San Vakfı’nın kurucularından organizatör Erkan Özerman’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Mekânı cennet olsun” denildi.

Erkan Özerman; “Hayatımın sonunu yaşıyorum. Tesadüfen doktorun bir ricasıyla ‘MR çekelim’ deyince ‘çekelim’ dedim. MR benim kanser olduğumu söyledi. Kanser metastaz yapmış, karaciğere geçmiş. Yaşımdan ötürü doktorlar ameliyat yapmıyorlar. Çok iyi bir onkolog beni elinden geldiğince götürüyor” demişti.

Erkan Özerman; Kıvanç Tatlıtuğ, Kenan İmirzalıoğlu, Burak Özçivit, Tolgahan Sayışman, Çağatay Ulusoy, Şenay Akay, Güzide Duran, Esin Moralıoğlu ve Deniz Akkaya gibi isimleri gösteri dünyasına kazandırmıştı.

VASİYETİNİ AÇIKLAMIŞTI

Erkan Özerman, 2013’teki bir röportajında da öldükten sonra yakılmak istediğini açıklayarak bunu vasiyet ettiğini dile getirerek şunları söylemişti;
“Teşvikiye Camii’nde herhangi bir tören yapmayın, istemiyorum. ‘Törensiz yolcu edin’ dedim. Çünkü o törenler o kadar kokteyl salonlarına benziyor ki insanlar orada birbirlerine kartvizitini verip randevulaşıyorlar ve televizyonlarda reklam yaptırıyorlar. Bu kadar maskaralığı ben istemem. Beni yaksınlar! Yakmasalar ne yapacaklar ki? Getirecekler annemin babamın mezarının içine koyacaklar” açıklamasını yapmıştı.

VASİYETİNİ DEĞİŞTİRMİŞ

Habertürk’ün haberine göre Erkan Özerman, vefat etmeden kısa bir süre önce vasiyetini değiştirdi. Özerman, cenazesinin İzmit’teki aile mezarlığına defnedilmek istediğini söyledi.

Erkan Özerman’ın cenazesi, 15 Şubat saat 10:00’da Zincirlikuyu Gasilhanesi’nden alınarak ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra İzmit Uzuntarla Mezarlığı’nda defnedilecek.

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

Özerman, Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi ve Paris Siyasal Okulu’ndan mezun oldu.

Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu’nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde de bulundu.

1976 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız – Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanlık görevlerini yürüttü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x