Ümit Dikbayır Meral Akşener’e bayrak açtı: Rezil edeceğim!

Ardı ardına yaşanan istifaların yaşandığı İYİ Parti’de bu kez kayıp 132 milyon lira krizi yaşandı. Eski mali işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır üzerinden ortaya atılan iddialar, partiyi bir kez daha karıştırdı. Meral Akşener’in ‘ispat etsin’ çıkışı üzerine ‘Savcılığa gideceğim’ diyen Dikbayır, ihraç talebiyle disipline yollandı! İstifası beklenen Ümit Dikbayır, adeta tehditler yağdırdı: Hepsini rezil edeceğim!

MİLLETVEKİLLERİNDEN DE PARA İSTENMİŞ!

Milletvekillerinden 500 bin TL ve 1 milyon TL gibi bağışların istenmesi de partiyi iyice karıştırdı. Meral Akşener, ispat ederlerse şerefsizim diyerek sert çıktı. Akşener’in sözlerine yanıt veren Ümit Dikbayır ise “Gerçeği ispat etsin yoksa savcılığa gideceğim” açıklaması yaptı.

Ancak bu sözlerinin üzerine apar topar kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna yollandı!

Partide çalışan bir kadına tacizde bulunduğu da iddia edilen Ümit Dikbayır, suskunluğunu bozdu ve adeta Meral Akşener’e savaş açtı.

DİKBAYIR: SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİM!

Ümit Dikbayır, CHP’ye yakınlığı ile bilinen Sözcü’ye yaptığı açıklamada, “Açıkçası 5-10 gün sonra partimizden istifa etmeyi düşünüyordum. Bağımsız kalacaktım. Ama iş madem bu hale getirildi, ben de sonuna kadar mücadele edeceğim. Yani yazık ediliyor. O kadar çok arayan var ki partili partisiz. Yazık ediyorlar partiye. Onun altında bazı parti yetkililerimizin çok utanacağı bir şey var. Ben onu anlattığım zaman rezil, kepaze olacaklar” diyerek tehditler yağdırdı.

SIRF İFTİRA ATSINLAR DİYE İŞE ALINAN BİRİSİ?

Ümit Dikbayır, hakkındaki taciz iddialarıyla ilgili de şu açıklamayı yaptı: Partide tacizde bulunulduğu öne sürülen kadını işten çıkarıp olayın üstünü kapattılar. O kızcağız da işten çıkarılmasını benden biliyor. Şimdi bilenmişler, 5 sene önce işten çıkarttıkları bu kişiyi işe almışlar sırf bana iftira atsın diye.

DİKBAYIR İDDİALARIN ARAŞTIRILMASI İÇİN SAVCILIĞA GİDECEK!

Öte yandan Ümit Dikbayır’ın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na hakkındaki iddiaların araştırılması için dilekçe vereceği de ortaya çıktı. Dikbayır, ayrıca TBMM Başkanlık Divanı’na dilekçe verip, iddia konularıyla ilgili dokunulmazlığının kaldırılmasını isteyecek.

DİSİPLİN KURULU BUGÜN TOPLANIYOR

İYİ Parti Yüksek Disiplin Kurulu ise saat 14.00 da toplanacak. Ümit Dikbayır’ın Disiplin Kurulu ‘Tedbiri’ karara bağlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x