Xiaomi 14 Ultra ve Civi 4, Türkiye’ye geliyor!

Xiaomi’nin, Xiaomi 14 Ultra, Mix Flip, Pad 7 tablet serisi, Mix Fold 4 ve Civi 4 gibi birden fazla yeni cihaz üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihazların hepsinin 2024’ün ilk yarısında tanıtılması muhtemel görünüyor. Son gelişmelere göre, Civi 4 ve 14 Ultra’nın global versiyonları, göz yorgunluğuna neden olmayan ekranlar için TÜV Rheinland tarafından Flicker-Free (Titreşimsiz) cihazlar olarak sertifikalandırıldı. Bu durum, söz konusu cihazların yakında piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.

Xiaomi 14 Ultra modeline ait olduğu söylenen 24030PN60G ve 24030PN60C model numaraları, sırasıyla global ve Çin varyantlarını temsil ediyor. Global versiyonun TÜV Rhineland tarafından onaylandığı belirtilse de, cihazın özellikleri hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak bu durum, cihazın global piyasada satışa sunulacağı haberini güçlendiriyor. 14 Ultra’nın Çin varyantının bu ayın sonunda, global sürümünün ise birkaç hafta sonra piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra ve Civi 4, Türkiye’ye geliyor!

Xiaomi Civi 4 ile ilgili olarak, 23041PN0DC model numarasına sahip bir Xiaomi cihazı geçen Ağustos’ta IMEI veritabanında ortaya çıkmıştı. Cihazın adı açıklanmamış olsa da, bu modelin Xiaomi Civi 4 olabileceği düşünülüyor. Önceki modelleri gibi Civi 4‘ün de yalnızca Çin pazarına özel olması bekleniyor. Civi 4’ün iddia edilen görüntüsü, TÜV Rhienland’ın veritabanında yer alıyor. Daha önceki bir raporda, Civi 4’ün Dimensity 8300-Ultra yonga seti ile donatılabileceği belirtilmişti. Cihaz hakkında başka bir detay bulunmuyor. Model numarası, cihazın 2024’ün ilk çeyreğinde piyasaya sürülebileceğine işaret ediyor.

TÜV Rhienland’ın Titreşimsiz sertifikası, ürünlerin göz yorgunluğuna neden olabilecek görünür veya görünmez titreşim üretip üretmediğini değerlendirmek için yapılan testleri ifade ediyor. Uluslararası standartlar ve endüstri normlarına dayanan bu testler, farklı parlaklık ayarlarında 0 – 3000 Hz aralığında görünür veya görünmez titreşim olmamasını sağlayan minimum standartları belirliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x